„Arttak. Sztuki Piękne” nr 2/2014 już w sprzedaży!

W najnowszym numerze „Arttaka” wywiad ze znakomitym fotografikiem Ryszardem Horowitzem. W rozmowie artysta opowiada o początkach swojej kariery, o emigracji do Stanów Zjednoczonych, o postępie w technice, który wpływa na jego twórczość, a także o postrzeganiu świata sztuki współczesnej. Rozmowę prowadzi Ilona Mendygrał.

Kolejnym gościem pisma jest Piotr Bernatowicz, do niedawna redaktor naczelny pisma „Arteon”, a obecnie dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Piotr Bernatowicz rozmawia z Maciejem Mazurkiem na temat upolityczniania sztuki i toczącej się wojny kulturowej.

W numerze również obszerne omówienie sztuki braci Gierymskich, których malarstwo prezentowane jest w Muzeach Narodowych w Warszawie i w Krakowie jeszcze tylko do 10 sierpnia. O Aleksandrze Gierymskim i jego blasku realizmu pisze Anna Szyjkowska-Piotrowska, natomiast o swoje „myśli na wystawie Maksa Gierymskiego powzięte i pospiesznie spisane” prezentuje Paweł Taranczewski.

Ponadto w numerze:

Fenomen Hasiora – o wystawie artysty w MOCAK-u pisze Ola Keohler.

Kwiat wśród broni – o malarstwie Andreasa Stecha, w związku z wystawą jego malarstwa w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, pisze Teresa Grzybkowska.

Ilja i Emilia Kabakow – o wystawie artystów w Grand Palais piszą Anna i Renata Rogozińskie.

Wystawa Beuys/Kantor – tekst Jaromira Jedlińskiego o wystawie w Israel Museum Jerusalem.

Metamalarstwo Piotra Korola – sylwetkę malarza przedstawia Marta Ryczkowska.

A także, jak zawsze, felietony Pawła Czapczyka i Krzysztofa Kuczkowskiego.

Zapraszamy do Empików i salonów Ruchu!